Αυτός είναι ο Έλληνας Παγκόσμιος πρωταθλητής στο bras de fer!

Κυριάρχησε ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος, στο πανελλήνιο κύπελλο χειροπάλης και στέφθηκε Παγκόσμιος πρωταθλητής στο μπρα-ντε-φέρ! Ο αγώνας διεξήχθη το Σάββατο 5 Νοεμβρίου στο Σ.Ε.Φ. σε συνδιοργάνωση με το διαγωνισμό NAC πανελλήνιο κύπελλο bodybuilding.

Ο Χαραλαμπόπουλος αγωνίστηκε στις κατηγορίες +110 κιλών σε δεξί και αριστερό χέρι, από τις οποίες πέρασε αήττητος και στέφθηκε κυπελλούχος. Στο πανελλήνιο κύπελλο του Σαββάτου υπήρχε φυσικά και κατηγορία OPEN, στην οποία οι κυπελλούχοι της διοργάνωσης παλεύουν μεταξύ τους από κάθε κατηγορία.

Ο Πρωταθλητής μας λοιπόν, στο αριστερό αν και μόλις ανάρρωσε, ήταν μέσα στα μετάλλια καθώς κατέκτησε την 3η θέση, ενώ στο δεξί πρόσθεσε άλλη μια κατηγορία από την οποία πέρασε αήττητος και ακόμη ένα τρόπαιο στην τεράστια συλλογή του!

Τελικός απολογισμός ήταν 3 χρυσά μετάλλια και 1 χάλκινο για τον Γιώργο Χαραλαμπόπουλο. Στο βίντεο που ακολουθεί μπορείς να δεις τους τελευταίους του αγώνες!

Ο Γιώργος Χαραλαμπόπουλος στέφθηκε Παγκόσμιος πρωταθλητής χειροπάλης!